Firmy funkcjonujące na rynku amerykańskim, niezależnie czy odwiedzimy małą kawiarnię czy też skorzystamy z usług sieciowego giganta, przyzwyczaiły swoich klientów do niezwykle wysokiego poziomu obsługi. Nie dokonały by tego, gdyby nie inwestycje w zaawansowane systemy automatyzujące sprzedaż i obsługę klienta.

Każdy z nas kojarzy platformę ułatwiającą rezerwację unikalnych miejsc noclegowych w 191 krajach. Gdyby nie punkty obsługi rozlokowane w kilkudziesięciu miejscach na świecie, pracownicy reagujący błyskawicznie na wiadomości oraz system ułatwiający spójną komunikację z pewnością popularność tej platformy nie rosła by w tak szybkim tempie.

Przykładów firm, które dążą do usprawnienia jakości obsługi, poprzez stałe poszukiwanie optymalnych rozwiązań dla swojego biznesu, na rynku amerykańskim znajdziemy bardzo wiele. A już od dziś do portfolio narzędzi, które będą wspierały przedsiębiorców na tym rynku dołącza także platforma Unified Factory dostarczająca rozwiązania klasy Customer Service Automation czyli automatyzacje obszarów sprzedaży i obsługi klienta w oparciu o algorytmy pamięci asocjacyjnej.

Podpisana umowa inwestycyjna stanowi zwieńczenie 3 miesięcznego procesu negocjacji od momentu podpisania listu intencyjnego w maju 2016r. Maciej Okniński, Prezes Unified Factory S.A. wyjaśnia, że Osiągnięcie sukcesu na tak wymagających rynkach będzie wymagało od nas poniesienia dodatkowych nakładów finansowych i dlatego projekt rozłożymy na etapy aby zredukować potencjalne ryzyka i uzyskać maksymalną efektywność prowadzonych działań.

Dlatego harmonogram prac został ustalony tak, by w pierwszej kolejności opracować i wdrożyć strategie sprzedażowe, ułatwiające przedsiębiorcom dostęp do narzędzia Unified Factory S.A.

Nazwa amerykańskiego Partnera na tym etapie nie została ujawniona, wiemy jednak od Prezesa Oknińskiego, że Partner posiada 15-letnie doświadczenie w oferowaniu rozwiązań informatycznych, także w modelu Saas oraz rozległe kontakty w branży komunikacyjnej, które korzystnie wpłyną na całościową współpracę. Jak dodaje Maciej Okniński Podpisanie umowy inwestycyjnej z partnerem od lat działającym na tych rynkach jest kolejnym dowodem, iż nasz system klasy Customer Service Automation jest rozwiązaniem globalnym.

Koszty realizacji umowy, obejmujące koszty inwestycyjne związane z dostosowaniem kanałów sprzedaży oraz kastomizacją platformy Customer Service Automation pod kątem rynku amerykańskiego zostały oszacowane na poziomie 1 miliona dolarów amerykańskich.